ICE WOLF - Piotr Marczewski

ICE WOLF

PIOTR MARCZEWSKI

CZŁONEK ZESPOŁU COLDMAN IN YAKUTIA 2020

Informatyk oraz przedsiębiorca, instruktor survivalu, ekstremalny mors, honorowy dawca krwi

Ekstremalny mors. Swoją przygodę z morsowaniem rozpoczął w 2014 roku. Szybko zdał sobie sprawę, że ma niebywałe predyspozycje do ekstremalnego morsowania i długiego przebywania w lodowatej wodzie. Pokochał zimno, które go zafascynowało, dlatego nie z teoretycznego a z praktycznego punktu widzenia postanowił sprawdzić na sobie skutki jego oddziaływania. Przełom nastąpił po pierwszej edycji akcji Oswajamy Mróz, w której poznał Valerjana Romanovskiego – podzielającego jego pasje odnośnie zimna oraz morsa równego sobie. Wspólnie przez ostatni rok zrealizowali kilka ekstremalnych treningów i projektów związanych z wychłodzeniem organizmu oraz termoregulacją pod czujnym okiem ekspertów i naukowców zakresu hipotermii. W wodzie o temperaturze 3stC spędził półtorej godziny w oraz pozytywnie zaliczył test w akcji „Oswajamy Mróz” w styczniu 2019 – wszedł do wody o temp. 0,14 stC dwanaście razy po 10 minut w ciągu 12 godzin, spędzając łącznie w przeręblu dwie godziny. Jako jedyny z grupy trening przeprowadził nic nie jedząc i nie dostarczając żadnych innych kalorii do ogrzania organizmu – co było niezwykle trudnym osiągnięciem.

W kwietniu 2019 roku towarzyszył w komorze minus 100 stopni Celsjusza Valerjanowi i asekurował go podaczas bicia rekordu Guinnessa. Spędził w temperaturze poniżej 100 stopni Celsjusa ponad 6 godzin stojąc! - wychodząc z tej próby w zasadzie bez uszczerbku na zdrowiu!

Instruktor survivalu w największej w Polsce szkole przetrwania – survivaltech.pl. W lesie spędził niezliczone ilości godzin, zgłębiając swoją wiedzę oraz trenując pod czujnym okiem swojego mentora Pawła Supernata, survivalowca, byłego żołnierza jednostek specjalnych. W survivaltech.pl ekspert z zakresu  hipotermii, wyziębienia organizmu, przetrwania w niesprzyjających warunkach zimowych oraz rozpalania ognia metodami sprzed kilkuset, a nawet kilku tysięcy lat. Wraz z innymi instruktorami survivaltech.pl uczy sztuki przetrwania na wszystkich poziomach zaawansowania klientów z całej Polski.

Honorowy dawca krwi zasłużony dla zdrowia narodu. Wielokrotnie odznaczany Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, założyciel największego uczelnianego klubu Honorowych Dawców Krwi w województwie świętokrzyskim – „Kropelka”, którego dawcy oddali już ponad 4000 litrów krwi. Piotr od początku swojej przygody z krwiodawstwem oddał łącznie 40 100 ml krwi.

Od 2018 roku jest partnerem treningowym Valerjana Romanovskiego podczas zimowych treningów ekstremalnych. Wspólnie zrealizowali następujące projekty zimowe:

Luty 2018: 100 godzin w komorze termoklimatycznej na politechnice Krakowskiej, w temperaturze sięgającej nawet -55 stopni Celsjusza. Warto dodać, że podczas próby jedną dobę Piotr nic nie jadł i nic nie pił, sprawdzając swoje umiejętności przetrwania w ekstremalnych warunkach.

Grudzień 2018: w komorze kriogenicznej w Sanatorium “Włókniarz” w Busku-Zdroju Valerjan Romanovski, jadąc na rowerze stacjonarnym i Piotr Marczewski, wykonując proste ćwiczenia ruchowe stojąc, przez 1,5 h testowali przebywanie w temperaturze -100 stopni Celsjusza (pulsacyjnie -115). Celem treningu było zbadanie możliwości adaptacyjnych organizmu do skrajnie niskich, niewystępujących w przyrodzie temperatur oraz test ubrań, które zostaną wykorzystane podczas próby ustanowienia rekordu Guinnessa w kwietniu 2019 roku.

Grudzień 2018: w specjalnie przygotowanym basenie z wodą o temperaturze 2 stopnie Celsjusza (temperatura na zewnątrz -2 stopnie) Valerjan z Piotrem spędzili 60 minut. Był to test systemu termoregulacji ich organizmów w tzw. “sytuacji awaryjnej” – test zakończony sukcesem.

Styczeń 2019: przeprowadzono ekstremalny trening 12 godzin morsowania. Tego dnia Valerjan, Piotr oraz cztery inne osoby  wchodzili do lodowatej wody 12 razy po dziesięć minut (łącznie spędzając w niej po 2 godziny każdy) z przerwami na ogrzanie się. Była to niezwykle wymagająca próba dla organizmu, który przez 12 godzin był poddawany periodycznemu wychładzaniu i musiał poradzić sobie z ogrzaniem w interwałach 50 minut. Warto dodać, że Piotr podczas tej wymagającej próby nie dostarczał żadnych kalorii do organizmu – testując tym samym umiejętności termoregulacyjne swojego organizmu przy skrajnym jego wyczerpaniu.

Luty 2019: kolejny test w cyklu treningowym projektu Oswajamy Mróz odbył się na Zalewie Zegrzyńskim. Podczas treningu, przy asekuracji medycznej Medyk Rescue Team, Valerjan Romanovski i Piotr Marczewski spędzili w wodzie o temperaturze 3 stopnie Celsjusza półtorej godziny, a himalaista Piotr Śliwiński 30 minut. Przeprowadzone treningi pozwoliły zweryfikować progi wytrzymałościowe i adaptacyjne uczestników, niezwykle ważne przed próbą ustanowienia rekordu Guinnesa w kwietniu 2019 roku.

Kwiecień 2019: podczas bicia przez Valerjana rekordu Guinnessa w najdłuższej jeździe na rowerze przy minus 100 stopniach Celsjusza, Piotr spędził asekurując Valerjana w komorze ponad sześć godzin - stojąc w bezruchu, lub z bardzo ograniczonymi ruchami! Był to niebywały wysiłek dla organizmu polegający na zatrzymaniu w nim jak największej ilości ciepła i nie poddanie się hipotermii. Najniższa zanotowana temperatura podczas wydarzenia w komorze wyniosła minus sto pięćdziesiąt stopni Celsjusza - to prawie tak jak na Marsie.

Październik 2019: Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Wraz z Valerjanem Romanovskim, Łukaszem Sucheckim, Mariuszem oraz Mateuszem Zegadło ustanowił nową kategorię Rekordu Guinnessa w morsowaniu zespołowym sztafetowym. Morsował i wystawiał swoje ciało na wychłodzenie w trybie zmiennym łącznie przez 13 godzin non stop. Próba zakończyła się sukcesem i obudziła jego apetyt na zimno.

Grudzień 2019: trening i obóz kondycyjny przed wyjazdem do Jakucji. Księstwo Andorry. W górach Andorry spędził 6 dni wraz z Valerjanem Romanovskim, maszerując po górach wysokich i śpiąc w nich bez zimowego śpiwora czy też namiotu. Wyposażenie stanowiło: latarkę, letni śpiwór, butelkę na wodę 1L, nóż, 2,5kg suszonej wołowiny, 1 czekolada, metalowy kubek, poncho przeciwdeszczowe. W ciągu 6 dni pokonał ponad pieszo około 180km w wysokich górach.

KONTAKT

Z NAMI
KOORDYNATOR PROJEKTU:

RZECZNIK PRASOWY:

PARTNERZY

WSPIERAJĄ NAS:

TOP